#1 2009-04-24 19:20:46

konradtsw

Administrator

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 229

Turcja

http://www.sporunrengi.com/resim/S%C3%9CPER%20L%C4%B0G(5).jpg





Fenerbahce Stambuł - Ankaragucu  1  1.50
Fenerbahce ma za sobą nieudany sezon. Zajmują w lidze dopiero 5 miejsce, bez szans na tytuł mistrzowski. Aby uratowac sezon muszą się zakwalifikowac do europejskich pucharów. Nie będzie to jednak łatwe zadanie bo bezpośrenimi rywalami w walce o chociaż puchar UEFA są Galtasaray i Trabzon. Piłkarze Fener mają do nich stratę odpowiednio 3  i 5 pkt. Więc brak wygranej z walczącym o ligowy byt zespołem Ankaragucu może byc katasrofalny w skutkach. Bolączką Fenerbahce jest gra na wyjazdach gdzie zdobyli tylko 15 pkt (tyle co... Ankaragucu). Jednak u siebie Fenerbahce to potęga, w lidze lepszy bilans mają tylko Sivas i Besiktas, walczące o mistrzostwo. W sotatnich 10 meczach oba zespoły prezentowały zbliżoną dyspozycję (Fener 4-2-4, Ankara 5-0-5). Jednak większy potencjał ma Fenerbahce co w połączeniu z grą u siebie powinno dac 3 pkt. Językiem tureckim posługuję się raczej słabo, więc nie mogę znalezc kadry na jutrzejszy mecz więc wklejam link do całej kadry Fenerbahce:
http://www.fenerbahce.org/eng/kurumsalk … egoryID=17

Sądzę że goście wrócą do domu bez punktów bo Fener jest po prostu lepsze.

Bilans na stadionie Fenerbahce (ostatnie 5 spotkań):

Fenerbahce - Ankaragucu 2:0
Fenerbahce - Ankaragucu 3:1
Fenerbahce - Ankaragucu 2:1
Fenerbahce - Ankaragucu 5:0
Fenerbahce - Ankaragucu 3:1

1-2 WTOPA



niestety liga turecka jest nieprzewidywalna

Ostatnio edytowany przez konradtsw (2009-04-25 23:05:30)

Offline

 

#2 2009-05-09 14:08:01

konradtsw

Administrator

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 229

Re: Turcja

Ankaraspor - Besiktas 2  1.70 WESZŁO
Mimo że jak pisałem liga turecka bywa nieprzewidywalna wracam do jej typowania. Stawiam na walczący o mistrzostwo Besiktas. Jakoś nie widzę na mistrzowskim tronie jakichś drugorzędnych i sezonowych teamów pokroju Sivas lub Trabzonu. Besiktas już od bodaj 5 lat czeka na tytuł i w tym sezonie jest bardzo blisko. Mają zaledwie 1 pkt. straty do Sivas które wg mnie jeszcze spuchnie w końcówce sezonu. A ponieważ Galata i Fener są daleko w tyle za Besiktasem to ten klub staje się dużym faworytem. I dlatego nie mogą stracic punktów z nie walczącym o nic Ankarasporem. Raz już polegli w lidze w tym sezonie z Ankarasporem, dwa razy to by było za dużo. A poza tym w pucharze Turcji wyeliminowali Ankaraspor dzięki wygranej własnie w Ankarze, 3-1. Poza tym, mimo wpadki z Fener (1-2), są oni ostatnio w dobrej formie, z ostatnich 5 meczów wygrali 3, a punkty stracili z solidnym Bursasporem (0-0) i własnie z Fenerbahce. W składzie Besiktasu są tacy gracze jak Rustu Recber, obrońcy Toraman, Zan, Sivok, Kurtulus, pomocnicy Ernst, Tello, Delgado czy Edouard Cisse oraz napastnicy Holosko, Nobre i Deivson. Potencjał i kolektyw jest, nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekac na mecz i wygraną Besiktasu.

Offline

 

#3 2009-05-30 11:18:28

konradtsw

Administrator

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 229

Re: Turcja

Denizlispor - Besiktas 1.40 (najwyższy jaki znalazłem na ten mecz)
Sprawa jest prosta - Besiktas prowadzi w tabeli Super Lig i jeśli dzisiaj zwycięży z nie walczącym o nic zespołem Denizli to zostanie Mistrzem Turcji po raz pierwszy od 5 lat. Besiktas jest w świetnej formie, 3 wygrane z rzędu ( w tym w derrbach z Galatą) aż szkoda by było zmarnowac dorobek całego sezonu w ostatnim meczu ze słabym Denizli, które tydzień temu dostało 0-3 z Ankaragucu. Posłużę się cytatem z mojej ostatniej analizy meczu Besiktasu: "W składzie Besiktasu są tacy gracze jak Rustu Recber, obrońcy Toraman, Zan, Sivok, Kurtulus, pomocnicy Ernst, Tello, Delgado czy Edouard Cisse oraz napastnicy Holosko, Nobre i Deivson. Potencjał i kolektyw jest, nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekac na mecz i wygraną Besiktasu." Dzisiaj motywacja jest jeszcze większa więc Besiktas powinien wygrac.

1-2 WESZŁO

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hanolis.pl www.numizek.pl www.psita.pl www.piesku.pl