#76 2009-06-12 09:36:33

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: WTA

Wickmayer Yanina +1,5 seta - Sharapova Maria kurs 2.45

Sharapova nadal nie jest w optymalnej formie po kontuzji ramienia. Potwierdza to spora ilość podwójnych błędów serwisowych dochodząca do 10 w każdym rozegranym spotkaniu. Do tej pory Rosjanka miała dość słabe przeciwniczki na trawie - Dubois, Glatch i Schiavone do elity na tej nawierzchni nie należą. A  mimo to zwycięstwa Marii super przekonywujące nie były.
Naprzeciwko niej staje ubiegłoroczna finalistka Wickmayer, która bardzo dobrze radzi sobie na trawie. Odprawiła na swojej drodze groźną Krajicek i Vinci, która już na trawie coś ugrywa. Co ważne Yanina grała dużo pewniej od Marii,
W tym starciu faworytką jest Sharapova, ale Wickmayer ma sporo punktów do obrony, jest w świetnej formie i tanio skóry nie sprzeda. Za mniejszą stawkę stawiam na zwycięstwo Wickmayer.
A jednego seta to już Rosjance na pewno urwie

WESZŁO 1:6 6:2 4:6

Offline

 

#77 2009-06-13 12:12:34

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Magdalena Rybarikova (SVK) - Sania Mirza (IND) kurs:1.85

Hinduska wraca po kontuzji i nadrabia stracony czas, punkty i formę. Sania  dwa lata temu była w czołowej 30 rankingu WTA, ale kontuzje spowodowały, że grała mało albo wcale i spadła na 99 pozycję. Dziś Mirza jest 98, jej rywalka 13, jednak dla mnie to Hinduska jest faworytką tego spotkania.

W ćwierćfinałach Sania pokonała Węgierkę Melindę Czink (nr 16) 6:1, 7:6(4). Słowaczka w ćwierćfinale pokonała Urszulę Radwańską (WTA 77) 6:3, 6:3.

PUDŁO 3:6 0:6 6:3


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#78 2009-06-15 10:21:42

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: WTA

Petrova Nadia - Ivanovic Ana kurs 2.33

Obie panie grają na trawie bardzo dobrze. Ich forma w tym roku jednak pozostawia sporo do życzenia. Szczególnie zawodzi jednak Ivanovic, która po kontuzji w zeszłym roku nadal nie odzyskała optymalnej formy. Serbka zmienia trenerów, formy trenignu a mimo to wyniki nadal nie są zadowalające. Poza tym Ana prowadzi bardzo barwne życie pozasportowe, które zdecydowanie nie ma pozytywnego wpływu na wyniki na korcie.
Ivanovic ma spore wahania formy na korcie i bardzo dużo piłek wyrzuca na aut. Poza tym jej serwis nie funkcjonuje zbyt precyzyjnie.
Petrova za to dysponuje bardzo mocnym serwisem i świetnie radzi sobie przy siatce.
Kurs 2.33 na Rosjanke jest sporo zawyżony i wart gry

WESZŁO 6:1 4:6 6:4

Offline

 

#79 2009-06-15 10:38:51

konradtsw

Administrator

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 229

Re: WTA

Razzano V. - Cornet A. 1.65
Turniej w angielskim Eastbourne. Turniej ten rozgrywany jest na kortach trawiastych, żadna z powyższych zawodniczek nie gra dobrze na trawie. Większe szanse daję bardziej doświadczonej Virginie Razzano, bo większe doświadczenie na trawie możę daje przewagę. Poza tym aktualna forma przemawia za tą 26-letnią Francuzką. Na French Open dotarła do 1/16, tam uległa świetnie grającej Stosur. Jednak bardziej liczono na dobry występ Alize Cornet, która zawiodła Francuzów. Odpadła już w 2 rundzie, po meczu z Cirsteą. Poprzednie dwa sezony były dla niej bardzo udane, weszła do czołowej 50 rankingu. Jednak podobnie jak u wielu innych młodych zawodniczek ( że wspomnę Nicole Vaidisovą)  po 1-2 latach robienia furory na kortach przychodzi okres stagnacji i słabych wyników. I Alize w tym sezonie gra naprawdę bardzo słabo. Nie sądzę żeby miała się przełamac akurat w Eastbourne, skoro na trawie sobie nigdy nie radziła.

WESZŁO 7:6 6:4

Offline

 

#80 2009-06-15 10:47:31

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: WTA

Stosur Samantha - Lisicki Sabine kurs 3.4

Stosur jest tutaj zasłużoną faworytką. Australijka świetnie grała na RG, ale w półfinale zjadła ją trema z Kuznetsovą. Po tamtym turnieju ludzi ogranęła euforia i wróżą Samancie świetnie wyniki...
Ale ja z tą euforią bym się zdecydowanie wstrzymał.
Naprzeciwko niej staje młoda gniewna Niemka, która zdecydowanie ułomkiem nie jest. Lisiciki w tym roku robi furorę i zdecydowanie poprawiła swoją grę. Dysponuje ona bardzo dobrym serwisem i gra siłowo i w miarę dokładnie.
Wszystkie 3 poprzednie spotkania wygrała Stosur, ale jakoś nie mam przekoniania, żeby grać jej zwyciestwo za duża stawkę po kursie 1.3. Już wolę postawić 10 zł na Lisicki, gdyż czuję w kościach, że Sabinka sprawi dziś dużą sensację i utemperuje troche pobudzonych Australijczyków.

PUDŁO 2:6 1:6

Offline

 

#81 2009-06-15 14:05:13

Real1

Młodszy użytkownik

2763521
Skąd: Polska Wschodnia
Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 19
WWW

Re: WTA

Petrova-Ivanovic 1.60

Pierwsza runda mocno obsadzonego turnieju w Angielskim EASTBOURNE. Rosjanka obecnie dziesiąta w rankingu światowym WTA zrobiła sobie tygodniową przerwę w startach w turniejach , po porażce w drugiej rundzie Rolad Garrosa  wracająca do wysokiej formy Maria Sharapova (26 61 68) wtedy to było bardzo nierówne spotkanie i obie mogły wygrać. Petrova nie może ostatnio zajść wysoko w jakiś turniejach , głównie odpada w 1/16-finału tak było w Madrycie,Rzymie i Stuttgartcie. Z kolei Serbka Ana Ivanovic po przegranej w finale na Indian Wells z Zvonareva (6-7 ,6-2) gdzieś zgubiła formę i odpadała w Miami i w Rzymie na drugich rundach przegrywając ze słabszymi rywalkami. Na Roland Garros zaprezentowała się znośnie odpadając w 1/16-finału z Victorią Azarenka( 26 36 ). Mimo ,że to Petrova jest obecnie wyżej w rankingu postawie na Serbkę która według mnie jest po prostu lepszą tenisistką.

PUDŁO 1:6 6:4 4:6

Offline

 

#82 2009-06-17 11:32:44

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: WTA

Bammer Sybile - Garrigues Medina kurs 1.7

Bedzie krótko, ale treściwie. Bammer wczoraj objechała w 2 setach faworytkę gospodarzy Koethavong. Była to spora niespodzianka i kosztowała mnie 300 zł... Troche się za bardzo podpaliłem i zaufałem Angielce, która na trawie jakimś tuzem nigdy nie była. Stosur też nie bryluje na tej nawierzchni, ale ma sporo atrybutów po swojej stronie:
1. Dobry serwis
2. Świetnie poruszanie po korcie
3. Dobrą technikę
Naprzeciwko niej staje Hiszpanka, która bryluje na nawierzchniach ziemnych. Trawy unika jak ognia i stąd wyniki ma niej kiepskie. Wczoraj jakimś cudem wygrała w 3 setach, ale ludzie który oglądali ten mecz stwierdzili, że grała fatalnie.
Biorąc pod uwagę wyniki pań w tym turnieju zdecydowanie spotkanie powinna wygrać Austriaczka

PUDŁO 1:6 5:7

Offline

 

#83 2009-06-17 11:35:16

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

A. Bondarenko - F. Schiavone kurs: 2.25

Ukrainka nie przepada za grą na trawie, nie bardzo rozumiem więc kursy na to spotkanie. Alona lubi długie wymiany z głębi kortu i gre defensywną, co na trawie jest praktycznie samobójstwem.
Włoszka wręcz przeciwnie lubi atakować  i to ona jest moim zdaniem faworytka tego meczu. Mimo nie najlepszych warunków fizycznych Francesca posiada przyzwoity serwis i do tego bardzo dobrze gra przy siatce.
Dodatkowo wczoraj Alona potwierdziła,że nie  jest w najwyzszej formie, męczac się Francuzką Foretz, w przeciwieństwie do Francski u której widać przyjemność i radość czerpaną z gry.

WESZŁO 3:6 5:7 4:6


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#84 2009-06-17 11:38:47

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: WTA

Stosur Samantha - Wozniacki Caroline kurs 1.85

Zacznę od tego, że w poprzednich rundach grałem przeciwko obu zawodniczkom. Stosur pewnie poradziła sobie z groźną Niemką Sabine Lisicki a Wozniacki równiez w 2 setach pokonała Kleybanovą. Jednak Rosjanka była nie w pełni sprawna i nawet brała przerwę medyczną. Stąd na zwyciestwo Dunki trzeba wziąć małą poprawkę.
Stosur miała wspaniały turniej na ziemi, gdzie uległa dopiero Kuznetsovej po 3 setowym maratonie. Australijka ma świetny serwis i gra mocno i dokładnie. Już w tym roku pewnie pokonała rywalke w 2 setach.
Co do Wozniacki to w RG szału nie zrobiła i zrobiła sobie przerwę od tenisa właśnie do tego turnieju. Dunka gra siłowo i kurczowo trzyma się lini koncowej. Myślę, że taka pasywna gra nie starczy na mocno bijącą i dobrze serwującą Samanthe, która na dodatek wie co robić pod siatką.

Kurs 1.85 biorę w ciemno

PUDŁO 1:6 7:5 1:6

Offline

 

#85 2009-06-17 14:49:43

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

J Zheng - A Wozniak  kurs: 3.25

Woźniak w tym sezonie zaskakuje samą siebie, ma już na sumieniu kilka niezłych tenisistek, choćby wczoraj ograła samą mistrzynię tegorocznego RG.
6-0 6-3 z S Kuznetsovą musi budzic respekt, to duży sukces młodej Kanadyjki. Na pewno należy sobie zadać pytanie czy to esplozja formy Wozniak czy efekt podejścia Svety do tego turnieju, a moze zmęczenie French Open? Wydaje mi się, że wszystiego po trochu. Ale przede wszystkim to,że Aleksandra nie czuje już respektu przed żadną rywalka, i dobrze wie że kazda z nich moze pokonać. Wydaje mi się, że dzis również nie stoi na straconej pozycji i ma duże szanse na pokonanie faworyzowanej Chinki. Zheng nie prezentuje się ostatnio  jakoś nadzwyczainie. Jej forma w tym roku pozostawia wiele do życzenia Liczę na niespodziankę.

WESZŁO  6:7 3:6


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#86 2009-06-17 22:50:05

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Vera Dushevina (RUS) - Aleksandra Wozniak (CAN) kurs: 1.70

Czy po wygranych nad Kuznetzovą i Zheng, Kanadyjka moze przegrać z Dusheviną? Wszystko moze sie zdarzyć, ale nie sądzę aby to Rosjanka okazała się pogromczynią Aleksandry.

Dla mnie kursy wystawione na to spotkanie na Woźniak to jakieś ogromne nieporozumienie. Dushevina co prawda gra ostatnio dośc dobrze, ale akurat tu w tym turnieju nie zachwyca, i jej awans do tej fazy turnieju jest bardziej zbiegiem dobrych okolicznośći niż jakiejś choćby przyzwoitej gry Very. Poza tym z grą która preferuje Dushevina nie ma czego szukać na kortach trawiastych, jej długie wymiany z głębi kortu, mogą  nie przynieść pożadanych przez nią efektów z zawodniczką pokroju Woźniak.
O Aleksandzrze pisałem trochę więcej  w swoim poprzednim poście związanym z tą zawodniczka, więc chyba nie ma sensu sie powtarzać. Napiszę tylko,że dla mnie jest stuprocentową faworytką w meczu z Dusheviną, jest w świetnej formie, uwiellbia atakować, powinna sobie poradzić z Rosjanką, dla której turniej skończył by się juz wczoraj gdyby nie krecz Pietrovej.

WESZŁO  1:6: 0:6


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#87 2009-06-17 23:15:10

konradtsw

Administrator

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 229

Re: WTA

Pennetta F. - Tanasugarn T. 2.00
Flavia Pennetta idzie w Hertogenbosch jak burza. Najpierw rozbiła Tajpejkę Chan, pózniej nie dała żadnych szans Rosjance Kseni Pervak. W każdym z tych meczów prezentowała niezły tenis, który opierał się na solidnym serwisie. Tanasugarn także poszła w pierwszych dwóch pojedynkach jak burza, zdemolowała dwie Czeszki, Zahlavovą i Benesovą. Ma ona poważny atut, a mianowicie broni pkt. z przed roku, kiedy to wygrała ten turniej. Na trawie przez całą długą karierę radziła sobie dobrze. A tak jak w przypadku wielu graczy ich doświadczenie procentuje przede wszystkim w turniejach na kortach trawiastych. Pennetta nie jest jakąś zawodniczką na trawie grającą dobrze, a pozatym znając jej włoski charakter może sobie odpuścic ten mecz i skupic się na zbliżającym się Wimbledonie. Podsumowując, Tanasugarn bardziej zależy na tym turnieju i powinna wygrac bo gra tutaj naprawdę dobrze.
6:2 3:6 3:6 WESZŁO

Offline

 

#88 2009-06-18 07:25:49

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Francesca Schiavone (ITA) - Olga Govortsova (BLR) kurs: 1.80

Franceska lubi grać na trawie, a jej forma rośnie z każdą grą.
Co prawda wczoraj Francesca  mocno męczyła  się i dopiero po długim i heroicznym bóju pokonała Ukrainkę Alonę Bondarenko i nie było to jekieś wybitne spotkanie w jej wykonaniu. Ale każdy ma jakiś słabszy dzień w turnieju, najważniejsze, żeby go przetrwać i wygrać, Włoszce się i udało i teraz może być już tylko dobrze, przynajmniej dzisiaj.
Govortsova jakby chciała pokazać światu, że nie samą Azarenką Białoruś żyje, ale czy dysponując tylko dobrym mocnym serwisem uda jej się dostać choćby do czołowej 20 śmiem watpić. Co będzie wtedy jeśli serwis przestanie wchodzić. Mimo,że  Olga spisuje się w tej imprezie zadziwiająco dobrze, nie daje jej większych szans w pojedynku z Schiavone.

WESZŁO  6:1 6:3


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#89 2009-06-19 07:37:05

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Y. Wickmayer - F. Schiavone  kurs: 1.55

Dzis, gram przeciwko Francesce.
Belgijka wydaje się byc w dobrej formie.Dysponuje dobrym serwisem i potrafi umiejętnie rozprowadzić przeciwniczkę po korcie, by skończył akcję volleyem.Żadnej z jej poprzednich przeciwniczek nie udało się urwać Yaninie choćby seta.Schiavone niby wygrywa ale, robi to z wielkim trudem. Poprzednie dwa zwycięstwa to raczej bardziej zasługa jej rywalek, niz jej samej. Wydaje mi się, że Belgijka jest już na tyle ukształtowaną i systematyczną zawodniczką, aby tym razem Francesca nie dostała od niej prezentu w postaci awansu do finału. Wickmayer ostatnimi czasy ogrywała dużo wyżej notowane zawodniczki, więc z Schiavone powinna też sobie poradzić.

WESZŁO  7:6 2:6 6:3


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#90 2009-06-20 11:30:05

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Wickmayer Y. - Tanasugarn T. kurs: 2.15

Wiem,że Tajka broni tytułu sprzed roku, wiem również,że uwielbia grać na trawie. Jednak Tamarine nie jest jakąś wielką zawodniczką i młodą ambitną Belgijką stać na wygraną w tej imprezie.
Nie od dziś wiadomo,że Dinara Safina podobnie jak jej "sympatyczny" brat Marat, mają straszne problemy z grą gdy widzą po drugiej stronie siatki "konusa". Tak niestety dla Tajki tłumaczę jej wczorajszą wygraną na rosyjską tenisistką. Już dawno nie widziałem, tak nerwowej Safiny, która tak chętnie oddaje punkty przeciwniczce, mimo to mecz był bardzo wyrównany. Tajka właściwie tylko przebijała piłkę i czekała na błędy Safiny. Pewnie zastosuje ten sam "system" dzisiaj, tylko niekoniecznie Yanina pozwoli jej wygrać to spotkanie. Wickmayer w przeciwieństwie do Rosjanki mysli na korcie, choć sporo ryzykuje, jest skuteczna i prezentuje od dłuższego czasu utabilizowaną formę. Wiek obu zawodniczek, ich warunki fizyczne i różnica w serwisie powoduje ,że dla mnie faworytką tego spotkania jest Yanina Wickmayer

PUDŁO  3:6 5:7


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Maine Villa poxipol wrocław taxi wałcz psychoterapia Piła