#1 2009-03-27 17:21:55

dudu_lech

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 163

Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

Pozwalam otworzyć sobie nowy wątek dotyczący sportów motorowych. Jako, że nagminnie oglądam szczególnie F1 i żużel, oraz zdarza się obejrzeć Moto GP to będę starał się dzielić tym co mam do przekazania. Jutro o 7 rano kwalifikacje do zawodów na torze Melbourne. Po obejrzeniu dzisiejszych 2 treningów widac, że klasyfikacja może się przewrócić ( szczegolnie na poczatku sezonu ) do góry nogami. Wydaje się, ze na razie na torze mogą wymiatać Williams, Toyota i Brawn GP z jakimis zajebiaszczymi dyfuzorami z tyłu auta. Moje typy na jutrzejsze kwale wyglądaja tak :

Sebastian Vettel - Mark Webber  1.75       1.95
Najlepsze miejsce w kwalifikacjach: Australian GP 2009     

Na treningach Vettel był dziś 20 i 8, Webber 17 i 4. Zatem treningi na plus dla Webbera. Przemawia za nim także to, że jest kierowcą zdecyodwanie bardziej doświadczonym i to, że startuje na własnym torze i podejrzewam, że stajnia Red Bulla może w kwalach trochę lepiej dokrecic jego wóz, żeby zajął jak najlepsze miejsce co zawsze ma wymiar marketingowy.

Robert Kubica - Nick Heidfeld 1.65          2.10    
Najlepsze miejsce w kwalifikacjach: Australian GP 2009     

Na treningu Kubica 13 i 15, a Heidfeld 11 i 14. Treningi wiec lekko na plus dla Niemca, ale na drugim treningu Kubica mocno narzekał, że zle mu sie prowadzi bolid i znając jego zadziorność wierzę, że do jutra do kwali wszystko bedzie jak nalezy i uzyska miejsce lepsze od Heidfelda, ktory jest jedynie solidnym rzemieslnikiem i nie ma takiej duszy fightera jaka ma Robert.

Reszty nie ruszam bo cięzko wytypować. Para Rosberg - Nakajima na pewno na 1 ale kurs 1,25 jakos nie zachęca. Jesli ktos moze to najwyzej moze to dodać do jakiegos wiekszego kuponu bo tutaj raczej nic sie nie wydarzy. Nico wygrał oba treningi i widać, że poki maja mozliwosci bedzie chciał zdobywać maks punktów ile się da.

Ostatnio edytowany przez dudu_lech (2009-03-27 17:22:42)

Offline

 

#2 2009-03-27 23:09:10

kubunio

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 130

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

typy bardziej zabawowo wkoncu to pierwszy wyscig sezonu
dobra dudu , ty cos potypowałes wiec i ja sprobuje , ogladnąłem dwa treningi i jakis obraz w głowie mi sie zarysował
Barrichello-Heidfeld         1,6         2,06        1  barrichello jak za starych dawnych lat , dali mu niezle auto i gosc jedzie , pewnych rzeczy sie nie zapomina , osobiscie nie pamietam takich treningow barrichello
Kubica-Barrichello         1,65         1,98         2   nie rozumiem tego kursu , skoro brazylijczyk ma pyknac szybkiego nicka z kersem dlaczego nie kubice bez niego
Trulli-Rosberg         2,01         1,63        2   rosberg wygrał dwa treningi , truli jezdzil niezle , szczegolnie drugi trening mu wyszedł gdzie był 3 , jesli auto niko sie nie rozjebie to powinien byc szybszy

narazie tyle , nie ma sensu pisac wiecej , treningi treningami po kwalifikacjach bedzie wiadomo wszystko

Offline

 

#3 2009-03-28 08:23:34

dudu_lech

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 163

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

dudu_lech napisał:

Pozwalam otworzyć sobie nowy wątek dotyczący sportów motorowych. Jako, że nagminnie oglądam szczególnie F1 i żużel, oraz zdarza się obejrzeć Moto GP to będę starał się dzielić tym co mam do przekazania. Jutro o 7 rano kwalifikacje do zawodów na torze Melbourne. Po obejrzeniu dzisiejszych 2 treningów widac, że klasyfikacja może się przewrócić ( szczegolnie na poczatku sezonu ) do góry nogami. Wydaje się, ze na razie na torze mogą wymiatać Williams, Toyota i Brawn GP z jakimis zajebiaszczymi dyfuzorami z tyłu auta. Moje typy na jutrzejsze kwale wyglądaja tak :

Sebastian Vettel - Mark Webber  1.75       1.95
Najlepsze miejsce w kwalifikacjach: Australian GP 2009     

Na treningach Vettel był dziś 20 i 8, Webber 17 i 4. Zatem treningi na plus dla Webbera. Przemawia za nim także to, że jest kierowcą zdecyodwanie bardziej doświadczonym i to, że startuje na własnym torze i podejrzewam, że stajnia Red Bulla może w kwalach trochę lepiej dokrecic jego wóz, żeby zajął jak najlepsze miejsce co zawsze ma wymiar marketingowy.

Robert Kubica - Nick Heidfeld 1.65          2.10    
Najlepsze miejsce w kwalifikacjach: Australian GP 2009     

Na treningu Kubica 13 i 15, a Heidfeld 11 i 14. Treningi wiec lekko na plus dla Niemca, ale na drugim treningu Kubica mocno narzekał, że zle mu sie prowadzi bolid i znając jego zadziorność wierzę, że do jutra do kwali wszystko bedzie jak nalezy i uzyska miejsce lepsze od Heidfelda, ktory jest jedynie solidnym rzemieslnikiem i nie ma takiej duszy fightera jaka ma Robert.

Reszty nie ruszam bo cięzko wytypować. Para Rosberg - Nakajima na pewno na 1 ale kurs 1,25 jakos nie zachęca. Jesli ktos moze to najwyzej moze to dodać do jakiegos wiekszego kuponu bo tutaj raczej nic sie nie wydarzy. Nico wygrał oba treningi i widać, że poki maja mozliwosci bedzie chciał zdobywać maks punktów ile się da.

Kubica i Rosberg dali radę, ale Webber nie i tym faktem jest lekko zirytowany...

Offline

 

#4 2009-03-28 08:58:41

kubunio

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 130

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

WYNIKI GP Australii - Kwalifikacje
  Poz.      Kierowca    Zespół    Czas
  1      J.Button    Brawn GP    1:26.202
  2      R.Barrichello    Brawn GP    1:26.505
  3      S.Vettel    Red Bull    1:26.830
  4      R.Kubica    BMW Sauber    1:26.914
  5      N.Rosberg    Williams    1:26.973
  6      T.Glock    Toyota    1:26.975
  7      F.Massa    Ferrari    1:27.033
  8      J.Trulli    Toyota    1:27.127
  9      K.Raikkonen    Ferrari    1:27.163
  10      M.Webber    Red Bull    1:27.246

  11      N.Heidfeld    BMW Sauber    1:25.504
  12      F.Alonso    Renault    1:25.605
  13      K. Nakajima    Williams    1:25.607
  14      H.Kovalainen    McLaren    1:25.726
  15      L.Hamilton    McLaren    -:--.---

  16      S.Buemi    Toro Rosso    1:26.503
  17      N.Piquet    Renault    1:26.598
  18      G.Fisichella    Force India    1:26.677
  19      A.Sutil    Force India    1:26.742
  20      S.Bourdais    Toro Rosso    1:26.964

Offline

 

#5 2009-03-28 09:07:09

dudu_lech

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 163

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

Nie wiem gdzie ty grasz, ale pary i kursy miałeś zajefajne...w expekcie, tylko rywalizacje par z tych samych teamów co jest troche sucharem a te twoje 3 typy mega rewelacja po dobrych kursach, w wyscigu tez powinny na luzie wjechać, chyba ze ktoś wywinie orła na trasie

Offline

 

#6 2009-03-28 09:11:41

kubunio

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 130

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

to były typy na kwalifikacje , bo na wyscig nie ma narazie zadnych par wiec 3x WESZŁO

Offline

 

#7 2009-03-28 09:12:54

kubunio

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 130

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

kubunio napisał:

typy bardziej zabawowo wkoncu to pierwszy wyscig sezonu
dobra dudu , ty cos potypowałes wiec i ja sprobuje , ogladnąłem dwa treningi i jakis obraz w głowie mi sie zarysował
Barrichello-Heidfeld         1,6         2,06        1   WESZŁO  barrichello jak za starych dawnych lat , dali mu niezle auto i gosc jedzie , pewnych rzeczy sie nie zapomina , osobiscie nie pamietam takich treningow barrichello
Kubica-Barrichello         1,65         1,98         2      WESZŁO    nie rozumiem tego kursu , skoro brazylijczyk ma pyknac szybkiego nicka z kersem dlaczego nie kubice bez niego
Trulli-Rosberg         2,01         1,63        2    WESZŁO   rosberg wygrał dwa treningi , truli jezdzil niezle , szczegolnie drugi trening mu wyszedł gdzie był 3 , jesli auto niko sie nie rozjebie to powinien byc szybszy

narazie tyle , nie ma sensu pisac wiecej , treningi treningami po kwalifikacjach bedzie wiadomo wszystko

troche sie jeździło

Offline

 

#8 2009-03-28 22:13:54

dudu_lech

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 163

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

Robert Kubica pozycja 1-3, kurs 4.0

Jak wiadomo Robert startuje z 4 miejsca. Widać, że pojechał bardzo lekkim bolidem, ale uważam, że stać go na podium. Jestem jakoś dziwnie przekonany, że ktorys z Brawnów nie dojedzie do mety a i Vettel mnie jakoś nie przekonuje. Z tyłu na pewno groźne bedzie Ferrari, ale jesli Robert pojedzie spokojnie, rozważnie na swoim stałym poziomie to powinien sie na podium zameldować

Offline

 

#9 2009-03-29 10:54:24

dudu_lech

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 163

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

dudu_lech napisał:

Robert Kubica pozycja 1-3, kurs 4.0

Jak wiadomo Robert startuje z 4 miejsca. Widać, że pojechał bardzo lekkim bolidem, ale uważam, że stać go na podium. Jestem jakoś dziwnie przekonany, że ktorys z Brawnów nie dojedzie do mety a i Vettel mnie jakoś nie przekonuje. Z tyłu na pewno groźne bedzie Ferrari, ale jesli Robert pojedzie spokojnie, rozważnie na swoim stałym poziomie to powinien sie na podium zameldować

Nie mam słów na to co się stało...

Offline

 

#10 2009-03-30 19:46:15

dudu_lech

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 163

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

Zaczynamy dzis sezon Elite League i na poczatek dobry mecz : Poole - Swindon 1,60

Według prognoz Swindon to najlepszy zespol w tym sezonie, stworzyli bardzo mocną pakę : Adams, Batchelor i Fischer podobno już jezdzą super, a postepy robi ciagle Pavlic. Adams, ktory bedzie tu jezdzil bodajże 5 sezon z rzedu zapowiada, ze w tym roku muszą zdobyc mistrzostwo i że mają super pakę. Poole za to przed sezonem dwa razy przegrało z Eastbourne i maja w swoich szeregach kontuzje Doyla i Legaulta. Jedyni, ktorzy moga powalczyc to Bjarne Pedersen i Holder ale uważam, że bedzie to stanowczo za mało. Dla bardziej odważnych h -2,5 po kursie 1,8 też powinien dać rade, ja przewiduje wynik ok 49-41 dla Swindon. Mecz o 20.30 także spieszyć sie

edit : wtopa 42-48, Screen i Davidsson w Poole dali radę, a w Swindon Pavlic i Fischer pojechali jak zwykłe pipki. Ale spoko sezon dopiero sie zaczyna, a w  weekend staratuje liga polska wiec musi byc lepiej

Ostatnio edytowany przez dudu_lech (2009-03-31 10:29:35)

Offline

 

#11 2009-04-25 16:22:52

dudu_lech

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 163

Re: Formuła 1 i inne sporty wyścigowe

Jutro wyścig F1 w Bahrajnie i dla mnie ciekawa opcja na wygraną : Timo Glock (GER/Toyota)    8.50

Dzisiejsze kwalifakcje pokazały, że Toyota jest naparwdę mocna i chyba te super dobre dyfuzory akurat tutaj gdzie mamy bardzo długą prostą mogą zdać egzamin. Glock jest 2 zaraz za Trullim, ale uważam, że ma spore szanse na wygraną, o Jarno mówi się, że jest mistrzem jednego okrążenia i podejrzewam, że jutro może cos wywinąć i wtedy Glock może go wyprzedzic. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to jestem prawie pewien, że to właśnie Toyota wygra wyścig.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zbiorniki betonowe z transportem i www.hotels-world.pl