#46 2009-06-03 09:14:11

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: FRENCH OPEN

http://tenisziemny.info/images/roland_garros_logo_small.jpg

Stosur - Cristea Zwycięzca pierwszego seta Stosur kurs: 1.7

Drugi półfinał RG w tym roku jest ogromnym zaskoczeniem. Nikt się nie spodziewał, że może zagrać tutaj Stosur, która nigdy wcześniej nie grała nawet w cwierćfinale Wielkiego Szlema a tym bardziej nie odnosiła sukcesów na ziemnej nawierzchni. Jednak druga półfinalistka to już totalny szok. Nierozstawiona Rumunka zrobiła we Francji furorę eliminując po drodze zawodniczki zaliczane do elity.
Ponieważ to już jest półfinał młoda Rumunka na pewno będzie pod dużo większą presją. Jest ona dużo mniej doświadczona niż Stosur i stąd powinna być w 1 secie dużo bardziej stremowana. Poza tym jak popatrzymy na dotychczasowe mecze Stosur to na RG w każdym pojedynku wygrywała 1 seta - po prostu zawsze mocno rozpoczyna
Patrzyłem na ten pojedynek z kilku stron i widzę 2 rozwiązania:
1. Pierwszego seta łatwo wygrywa Stosur i będąć na fali kończy spotkanie w 2 setach.
2. Pierwszego seta wygrywa Stosur, ale potem Cirstea nie czując już takiej presji dzięki swojej rewelacyjnej grze wygrywa 2 następne sety.

Stąd najlepszą i najpewniejszą dla mnie opcją jest zagranie, że pierwszego seta wygra Australijka.

WESZŁO 6:1 6:3

Offline

 

#47 2009-06-03 10:58:25

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: FRENCH OPEN

http://tenisziemny.info/images/roland_garros_logo_small.jpg

Monfils - Federer. kurs: 3.40

Francuz mimo rzekomej cięzkiej kontuzji pewnie pokonał już 4 zawodników. W ostatniej rundzie wręcz zmasakrował Roddicka przez co straciłem około 300 zł. Dzieki wsparciu publiczności i świetnej grze Monfils nabrał pewności siebie i na pewno nie położy się przed Federerem.
Własnie była rakieta nr 1 na świecie zdecydowanie na Rolland Garros nie zachwyca. Misiek miał już poważne problemy z Acasuso, potem stracił seta z Mathieu a Haas był 1 piłke od wyeliminowania go. To już daje bardzo dużo do myślenia...
Roger stracił dawną pewność siebie i jego forma nie jest już tak równa jak kiedyś. Zwycięstwo nad Niemcem na pewno go podbudowało, ale czy aż na tyle, żeby stawić opór zmotywowanemu Gaelowi, który ma ogromne wsparcie publiczności?!
Śmiem twierdzić iż ten mecz będzie dla Fedexa bardzo trudny. Typy, że wygra bez straty seta można włożyć między bajki. To będzie na prawdę ciężka walka i szanse Monfilsa na triumf są na pewno większe niż sugerują to kursy. Jeśli będzie konsekwentnie ogrywać backhand Fedexa i grać równie skuteczne drop shoty jak z Roddickiem to jest w stanie to spotkanie zwyciężyć. 

Proponuję to zagrać w dublu z Kuźką w 3 setach za 5-10 zł. AKO wyniesie wtedy 13.60

PUDŁO 6:7 2:6 4:6 Jednak Monfils nie powalczył

Offline

 

#48 2009-06-04 08:43:44

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: FRENCH OPEN

http://tenisziemny.info/images/roland_garros_logo_small.jpg

Stosur +1,5 seta - Kuznetsova kurs: 1.92

Patrząc na wczorajsze ćwierćfinały Sosur zdemolowała Cirstee a Kuznetsova w męczarniach wygrała z Williams. Do tego obie Panie będą grać dziś po niecałych 24 h odpoczynku...
Australijka na pewno bardzo się pojedynkiem z Rumunką nie zmęczyła czego nie można powiedzieć o Rosjance, która na dobrą sprawę powinna swój mecz przegrać.
Właśnie ten pojedynek miał mega dramatyczny przebieg z ogromną ilością przełamań i zmian emocji obu Pań.
Jeśli dołożymy do tego fakt, że Kuźka już w meczu z Radwańską miała 3 setówkę i sporo nerwów to na pewno jest ona dużo bardziej zmęczona fizycznie jak i psychicznie.
Do tego na Svetlanie ciąży presja bycia faworytką i pojedynek finałowy z Safiną. Wątpię, żeby Cibulkova ugrała więcej niż 1 seta
Tak sobie myślę, że wypoczęta Stosur, która będzie grała bez żadnej presji i osiągnęła już życiowy sukces po prostu wygra 1 seta i to myślę, że nawet pierwszego. Zdecydowanie większe nerwy będą po stronie Rosjanki, która ma powiedzmy otwarcie dużo więcej do stracenia.
Za małą kwotę zagram też zwycięstwo Australijki w 3 setach, gdyż Kuznetsova na pewno co najmniej 1 seta wygra

WESZŁO 4:6 7:6 3:6 Bardzo dziwny mecz. Kuznetsova powinna wygrać w 2 setach, ale miała zapaść w 2 i mój typ pieknie wszedł

Offline

 

#49 2009-06-05 11:57:14

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: FRENCH OPEN

http://tenisziemny.info/images/roland_garros_logo_small.jpg

Juan Martin Del Potro - Federer liczba gemów powyżej 38,5. kurs: 1.9
Jeśli popatrzymy na h2h zawodników i zobaczymy 5:0 dla Fedexa bez straconego seta mój typ wydaje się abstrakcją.
Ale jeśli dołożymy do tego fakty, że:
1. Del Potro zmienił trenera przed RG
2. Argentyńczyk do tej pory stracił tylko 1 seta z Tsongą i WSZYSTKICH rywali po prostu zdominował na korcie
3. W ostatnim spotkaniu Del Potro nawiązał już walkę ugrywając 7 gemów.
4. Chłopak świetnie serwuje
5. Federer kiepsko się zaprezentował z Acasuso, Mathieu i Haaasem, gdzie tracił co najmniej 1 seta
To wychodzi, że mecz powinien być bardziej stykowy niż nam się to wydaje.
Wg mnie Del Potro ugra co najmniej 1 seta.
Typy, które wejdą:
1. Czy będzie tie break? TAK
2. Ilość gemów poniżej/powyżej 38,5? POWYŻEJ
3. Dokładny wynik: 3:1 lub 3:2 dla Federera

Najpewniejszy typ to OVER 38,5 gema

WESZŁO 6:2 6:7 6:2 1:6 4:6

Do tego był jeszcze tie break i Fedex wtgrał w 5 setach

Offline

 

#50 2009-06-06 01:48:07

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: FRENCH OPEN

http://tenisziemny.info/images/roland_garros_logo_small.jpg

Dinara Safina (2:0 ) - Svetlana Kuznetsova kurs:1.90

Już po dwóch dniach zmagań na kortach Rolanda Garrosa, skład finału pań był dla mnie sprawą jasną. Okazało się,że miałem rację. Zdecydowanie najlepsze do tej pory zawodniczki tego sezonu na clayu zagrają w drugim w tym roku finale Wielkiego Szlema. Spotkają się ze sobą po raz trzeci w finale turnieju w przeciągu kilku ostatnich tygodni(poprzednio w Stuttgarcie wygrała Sveta, zaś tydzień później w Rzymie Dinara).W poprzednich latach obie grały w finale French Open. (Sveta w 2004 przegrała z Henin, zaś Dinara w 2008 rówież została pokonana tyle, że przez Ivanovic).
Do meczu obie panie przystąpią cholernie zmotywowane. Safina chce udowodnić niedowiarkom, śmiejącym się niej prowadzenia w rankingu WTA, że godna jest tego miejsca i dla potwierdzenia tej pozycji wygra pierwszy w swojej karierze turniej Wielkiego Szlema. Kuznetsova zaś ma szansę uregulować rachunki właśnie z Safiną, z którą przegrała tu w ubiegłym roku w półfinale.

W tym meczu wiele będzie zależec od tego, która z zawodniczek, narzuci przeciwniczce swój styl gry. Tak sie składa,że oba tegoroczne finały na clayu pomiedzy nimi oglądałem. I oba były bardzo jednostronne, z tym,że w Niemczech to Kuznietsova dominowała, zaś we Włoszech - Safina).

Mam wrażenie iz forma Svety przyszła troszeczkę za wcześnie i jej wygrana z Safiną w finale w Stuttgarcie, to był "łabędzi śpiew", a później było już tylko gorzej. Czyli forma Dinary wzrastała, zaś Kuznetsovej utrzymywała sie na tym samym poziomie lub minimalnie spadała. Zaobserwować można to było, na przykładzie RG, gdzie Sveta wystartowała bardzo dobrze, ale im dalej w las, tym gorzej. W meczach z Radwańską, Williams czy Stosur, Kuznetzova miała wiele przestojów w grze, słabo serwowała.Miała bardzo dużo nie wymuszonych błędów.Podczas meczu finałowego takie sytuacje zostaną przez Safinę bardzo szybko wykorzystane.
Dinara budowała swą formę bardzo spokojnie, mimo dobrej gry w turniejach poprzedzających RG, było widać,że posiada ona jeszcze rezerwy. Pokazała to na kortach w Paryżu. znakomicie przygotowana fizycznie i motorycznie. Silna mentalnie. Przeszła do finału jak burza, przegrywając po drodze tylko jednego seta.Mocna stroną Dinary jest serwis i return.

Moja faworytką, jest Safina. Wygląda na to, że nowy trener nie zmieniał jej stylu gry, tylko zaczął doskonalić w Dinarze to co miała najlepsze, co teraz przynosi efekty. Wiele zależeć będzie od tego jak zakończy się pierwszy set, jeśli wygra Safina, wydaje mi się,że Svety nie będzie stać na podjęcie walki, jeśli jakimś cudem wygra go Kuznetzova, to wszystko moze się zdarzyć.

4:6 2:6 PUDŁO  Kuznetzova była zdecydowanie lepsza, ale Safina przegrała bardziej  ze swoja głową niż z rywalką


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#51 2009-06-06 14:13:09

konradtsw

Administrator

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 229

Re: FRENCH OPEN

http://tenisziemny.info/images/roland_garros_logo_small.jpg

Dlouhy/Paes - Moodie/Norman 1.45

Finał gry deblowej mężczyzn Frech Open na kortach im.Roland Garros'a. W finale zmierzą się duet czesko-indyjski, Leander Paes i Lukas Dlouhy przeciwko Wesleyowi Moodie i Dickowi Normanowi. Wyżej notowani we wszelkich rankingach są ci pierwsi, jest to naprawdę klasowy debel. W drodze do finału pokonali oni w 1 rundzie De Chaunaca/Paire 2-0, w 2 rundzie z drobnymi kłopotami Cerrataniego i Stakhovsky'ego 2-1. Kolejnymi rywalami byli Benneteau i Mahut, jednak oni przegrali gładko 2-0. W cwiercfinale rywal był bardzo trudny, debel Ullyett/Soares przegrał z moimi faworytami 2-0 (6-2,7-5). I wreszcie półfinał, świetni rywale (Nestor/Zimonjic) i ... wygrana 2-0. Moodie i Norman w swoich poprzednich występach dokonali rzeczy ponad swe możliwości. Bo o ile Mirnyi/Ram są bez formy a Hernych/Rochus są po prostu słabsi to pokonanie debla Aspelin/Hanley (3-6,6-3,7-5) było wielkim wyczynem. Pózniej M/N mieli farta bo Acasuso i Gonzalez się wycofali lecz na ich drodze stanęli bracia Bryan'owie. Mecz zakończył się sensacją, po wygraniu pierwszego seta 6-0 Bryanowie pewni siebie pzgrali dwa kolejne sety 7-6 i 6-4. Dlatego wydaje mi się że Moodie i Norman już osiągnęli maks. swoich możliwości i na więcej ich nie stac. A Dlouhy i Paes w dodatku są lepsi więc nie daje Moodie'mu i Norman'owi szans na niespodziankę.

2-1 WESZŁO

Offline

 

#52 2009-06-20 13:31:16

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: FRENCH OPEN

STATYSTYKA:

Typowaliśmy 42 mecze tenisowe tegorocznego Rolanda Garrosa (18 spotkań singla mężczyzn, 22 spotkania singla kobiet, jeden mecz debla mężczyzn i jeden mecz mixta).

Z 18 typowanych przez nas meczy singlowych mężczyzn prawidłowy wynik wskazaliśmy w 8 spotkaniach (skuteczność wyniosła 45,5 %).

W przypadku 22 wskazanych przez nas singli kobiet skuteczność wyniosła 68,2 % (15 poprawnie wytypowanych spotkań spośród 22 typowanych przez nas meczy).

Dodatkowo: jeden mecz męskiego debla wytypowany prawidłowo, oraz jeden mecz mixta typowany błędnie.


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://x47.pl/ usuwanie adblue case busy Koln materace rehabilitacyjne Roboty koparką Kraków