#91 2009-06-20 11:56:05

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: WTA

Tanasugarn Tamarine - Wickmayer Yanina kurs 1.833

Ja jestem przeciwnego zdania niż Leo. Tajka rzeczywiście broni tytułu z przed roku, więc jej mobilizacja jest bardzo wysoka. Do tej pory pokonała Pannettę i Safinę co na pewno podniosło jej morale. Gra ona niesamowicie dokładnie i regularnie. I to dziś wystarczy, gdyż:
1. Wickmayer ma kontuzję lewej nogi - ma zaplastrowane udo i wczoraj widać było grymasy bólu na jej twarzy.
2. Belgijka zagrała na turnieju dodatkowe 4 mecze w deblu. Wczoraj łącznie spędziła na korcie ponad 4 godziny co na pewno odbije się na jej postawie.
3. Wickamyer powinna już myśleć o Wimbledonie i ze względu na kontuzje i przemęczenie wg mnie dziś nie będzie wypruwać żył, żeby wygrać ten mecz.

Ja gram za dużą stawkę na Tajkę w Pinnaclesports. Jeśli Tanasugarn będzie przegrywać to po prostu skreczuje jak w poprzednim meczu między tymi zawodniczkami a ja dostanę zwrot pieniędzy

WESZŁO 6:3 7:5 Tajka całe spotkanie grała zajebiscie - regularnie i mądrze

Offline

 

#92 2009-06-20 11:59:41

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

C. Woźniacki - V. Razzano  kurs: 3.60

Typ dość ryzykowny, tym bardziej, że lubię Carolinę ponieważ jest zagorzałą sympatyczką FC Liverpool, którego podobnie jak mojej ukochanej Wisełki, ja również kibicem jestem. Ale wracając do sedna sprawy....

Mam wrażenie, ze w tym turnieju polska Dunka z meczu na mecz gra .... gorzej.To co wczoraj wyprawiała na korcie z "przestraszoną" Aleksandrą Wozniak woła o pomstę do nieba. Kompletna żenada, Wozniacki najbardziej przeszkadzał wiatr, tak jakby pierwszy raz spotkała sie z tym zjawiskim atmosferycznym. zastanawiałem się momentami dlaczego ... w końcu było, nie było dziewiąta rakieta WTA, gra taką "tragedie pomyłek"

Dla przeciwwagi Razzano,  nie przeszkadza nic, zmiatając z kortu runda po rundzie kolejne gwiazdy i gwiazdeczki Francuzka w moich oczach urasta do faworytki tej imprezy. Wygląda że, Virginie czuje się świetnie na trawie. Trzaba też powiedzieć, nie tylko na trawie, to jedna z najrówniej grających tenisistek pierwszego półrocza 2006.

Czy po Dementievej, Radwańskiej, Bartoli przyszedł dzis czas na pokonanie Wozniacki - myślę że, tak.

PUDŁO 6:7 5:7


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#93 2009-06-20 12:01:13

Simonus

Zbanowany

Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 334

Re: WTA

Wozniacki Caroline - Razzano Vorginie 2:0 w setach kurs 1.98

Wozniacki jest w niesamowitym gazie i pewnie ogrywała dotychczasowe rywalki. Dopiero wczoraj trafiła na niesamowity opór ze strony rewelacyjnie grającej Wozniak. Pisałem już na TI, że jak Ola jej nie pokona to wygra cały turniej. I tak sie na 100% stanie.
Co do Razzano to widziałem jej kilka meczów i nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia. Przy tym miała sporo szczęścia z Bartoli.
Mecz może być stykowy, ale widzę wynik 7:5 6:4 dla lepszej zawodniczki, którą bez wątpienia jest Karolina

WESZŁO 7:6 7:5

Offline

 

#94 2009-07-23 14:30:13

konradtsw

Administrator

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 229

Re: WTA

Martic P. - Manasieva V. 1.75
Turniej w Portoroż. Reprezentantka Chorwacji Petra Martic zmierzy się z Rosjanką Vesną Manasievą. Obie zawodniczki są młode, Chorwatka ma zaledwie 18 lat, Rosjanka jest starsza o 2 lata. W 1 rundzie Petra pokonała solidną Niemkę Barrois, 6-3,6-4. Zagrała bardzo dobre spotkanie, o czym świadczą świetne statsy (1 serwis - 68%, 85% wygranych akcji przy 1 serwisie, 50% wygranych akcji przy 2 serwisie). Fizycznie powinna też wyglądac dobrze bo po meczu z Barrois miała 2 dni przerwy. Manasieva natomiast grała przez 4 dni z rzędu (grała w kwalifikacjach) co przy wysokich temperaturach nie działa pozytywnie. Dzisiaj po prostu nogi mogą w pewnym momencie odmówic posłuszeństwa, bo zawodniczki z drugiej setki rankingu WTA nie są jakoś super przygotowane do takich serii meczów. Obie zawodniczki na kortach twardych radzą sobie średnio, co prawda Manasieva wygrała aż 14 meczów na tej nawierzchnie w tym roku, ale były to bardzo słabe rywalki grające w turniejach ITF. Podsumowując: przewaga moim zdaniem jest po stronie Martic która nie dośc że jest w niezłej formie, to jest jeszcze bardziej wypoczęta niż Manasieva.

WESZŁO

Offline

 

#95 2009-07-24 13:43:02

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Errani S. - Martic P. (+1.5) kurs: 2.00

Wygląda,że turniej w Słowenii, to jedna z najbardziej ulubionych imprez Sary Eranii. W ubiegłym roku wygrała całą imprezę, zostawiając w pokonanym polu Medinę - Garigues, Kirilenko czy Wozniacki. W tym sezonie idzie jak burza tracąc w dwóch dotychczasowych spotkaniach z Holenderką Rus i Czeszką Zakopalovą tylko trzy gemy. Jej ćwiercfinałową rywalką jest Chorwatka Martic, spisuje sie tu dość przyzwoicie, jednak nazwiska zawodniczek, które ograła nie powalają na kolana(Barrois i Manasieva).
Myslę, że Włoszka rozstrzygnie to spotkanie na swoją korzyść w dwóch setach, być moze nie będzie tak łatwo jak w dwóch poprzednich rundach, ale przegrana choćby ośmiu gemów rzez Sarę w tym meczu byłoby niespodzianką. Errani jest w dużym gazie, w ubiegłym tygodniu podczas turnieju w Palermo, zatrzymana została dopiero w finale przez najlepszą w tym momencie kobiecą rakietę we Włoszech - Flavie Pennettę.

.


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#96 2009-07-25 11:18:13

konradtsw

Administrator

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 229

Re: WTA

Errani S. - Voegele S. (Ile gemów zostanie rozegranych podczas meczu?)
under 20,5 gema 1.85

Półfinał turnieju w Portoroż. Sara Errani idzie jak burza i wprost miażdzy kolejne rywalki. Wczoraj Petra Martic urwała jej ledwie 2 gemy, tak jak wspominał powyżej KibicLeo wcześniej straciła zaledwie 3 gemy. Czy Szwajcarka Voegele jest w stanie ją zatrzymac? Moim zdaniem nie, dla niej ten turniej to i tak wielki sukces. Dotarła już do półfinału, po drodze ograła De Los Rios (2-0), Safarovą (2-1) i Tatishvili (2-1). Rywalki miała naprawdę słabe a i tak straciła dwa sety. Sara też nie miała jakichś bardzo trudnych rywalek, ale styl w jakim ogrywała Rus, Zakopalovą i Martic budzi podziw. Włoszka ma znakomity serwis, daje rywalkom niewiele szans na przełamanie (tylko 5 w całym turnieju, Voegele aż 20). Jeśli tylko Sara utrzyma przez cały mecz właściwy poziom koncentracji to Voegele nie ma żadnych szans. Pozdrawiam

6-1, 6-2 WESZŁO

Offline

 

#97 2009-07-30 14:46:53

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Bartoli M. - Oudin M kurs: 2.46

Bartoli ostatnio nie grzeszy formą. Właściwie od początku roku cos jej ciągle dolega.  Jest jakaś osłabiona, mam wrażenie, że się odchudza. Nie przypomina zawodniczki z poprzedniego sezonu, a juz napewno nie jest to Bartoli z Wimbledonu 2008. Francuzka ma ogromne wahania swojego serwisu, zarówno pierwszego jak i drugiego(drugiego właściwie nie ma), to że jest słaba technicznie wiedzą wszyscy interesujacy się chć trochę tenisem. W Stamford w pierwszej rundzie  zagrała z Japonką Moritą, wygrała, ale nie bez problemów, szczególnie w pierwszym secie, gdzie dopiero tie break zdecydował o jej wygranej.

Melanie Oudin to najlepsza tenisistka młodego pokolenia w USA. Wielki talent, za swą nieustępliwość i walkę do ostatniej piłki uwielbiana przez publiczność w Ameryce. Mówi się o niej, że ma największe szanse by juz wkrótce przebojem wedrzeć się do czołowej dziesiątki rankingu ATP. Zawodniczka z mocnym serwisem, dużo ryzykująca na korcie, grająca mocno, płasko a przy tym dokładnie.
Myślę, że młoda Amerykanka ma dziś wielkie szansę by dopisać dziś do swoich zdobyczy finalistkę Wimbledonu z ubiegłego roku, jej styl gry zdecydowanie nie odpowiada Marion. Dodatkowo Oudin gra przecież u siebie, to ją tym bardziej uskrzydli.


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#98 2009-08-11 14:50:17

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Radwanska U - Szavay A kurs: 2.00

Dla obu zawodniczek będzie to drugi turniej w Stanach Zjednoczonych, z tą różnicą, że Węgierce jej pierwszy występ totalnie nie wyszedł(odpadła juz w pierwszej rundzie, gładko ulegając Vesninie z Rosji), Radwańska zaś w swoim pierwszym występie w USA, zaprezentowała się bardzo dobrze(dotarła do ćwierćfinału, ulegając dopiero Szarapowej po wyrównanej grze. Po drodze ograła Coin i Cibulkovą)
Jeśli chodzi o mnie to uważam, że Ula będzie dużą lepszą tenisistką niż jej starsza siostra. Polka robi duze postępy, co najlepiej widać w jej awansach w rankingu WTA. Jednak zanim Ula stanie się tenisistką pierwszej 10 WTA minie dwa, może trzy sezony. Na razie jest więc raczej skazana na porażki w rywalizacji z zawodniczkami pokroju Agnes Szavay. Co by tu nie pisać, młodość ma jednak to do siebie, że zawodniczki grają bardzo nierówno i sądzę, że młodsza z sióstr Radwańskich tak jak mile nas zaskoczyła w ubiegłym tygodniu, tak niemile nas rozczaruje (czy rozczaruje?) dziś popołudniu.
Jestem przekonany,że w dwóch setach zwycięży Szavay, pod jednym wszakże warunkiem. Nie będzie stroić "fochów".


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#99 2009-08-11 16:01:04

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Hantuchova - Errani kurs:1.50

Errani ostatnio w świetnej formie (dwa finały dwóch kolejnych turniejów WTA). Oba jednak zdarzenia miały miejsce w Europie i nie wiadomo jak zmiana strefy czasowej wpłynie na formę sympatycznej Włoszki. Jej przeciwniczka Hantuchowa mimo, że w ostatnich turniejach nie popisuje się rewelacyjną formą, zdążyła już zaaklimatyzować się na amerykańskich kortach. Mimo nieudanych poprzednich turniejów jest to zawodniczka z wyższej niż Włoszka półki i tylko to, że może zlekceważyć Errani może spowodować jej porażkę w tym pojedynku. Wydaje się jednak, że Daniela potraktuje ten mecz bardzo poważnie i rozstrzygnie to spotkanie na własną korzyść


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#100 2009-08-11 16:03:04

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Cibulkova - Peng kurs:1.50

Wydaje mi się, że po ostatnich porażkach Cibulkova podejdzie do tego meczu bardzo zmotywowana i na sto procent bardziej skoncentrowana niż we wcześniejszych spotkaniach. Słowaczka to zawodniczka, która lubi grać na tej nawierzchni. Dysponuje chociażby mocnym serwisem, który jest niezbędny do gry na betonie. Jej przeciwniczka do potęg tenisowych nie należy, od czasu do czasu odniesie jakieś zwycięstwo, ale zazwyczaj kończy swoją grę na pierwszych rundach. Chinka generalnie nie lubi biegać po korcie, co w pojedynku z chcącą odbić sobie wszystkie poprzednie niepowodzenia Dominiką stawia ją na straconej pozycji.


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

#101 2009-08-11 16:19:53

KibicLeo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 444

Re: WTA

Martinez - Duschevina kurs:1.50

Dushevina w znakomitej formie. Hard jej "leży". Rosjanka na 22 rozegrane w tym roku pojedynki na tej nawierzchni odniosła 15 zwycięstw. Dysponuje świetnym serwisem, dużo biega i jeżeli zagra przynajmniej na 70 - 80% swoich możliwości nie da dziś swojej rywalce żadnych szans.
M - J Martinez to zawodniczka sklasyfikowana o jedną pozycję w rankingu wyżej niż Rosjanka (Martinez 43, Dushevina 44). Jednak na hardzie gra mało i słabo ( 8 rozegranych meczy, 4 zwycięstwa). Hiszpanka jak większość jej rodaczek i rodaków zdecydowanie lepiej spisuje się na clay'u. (Stąd dość wysoka pozycja w rankingu).
Wierzę w wygrana Very, która jak tylko złapie "rytm", wręcz zmiata swoje rywalki z kortu.


Musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Czyszczenie elektroniki suchym lodem